Lisszabon – első Nemzetközi Jóganap

„Az a hihetetlen és óriási megtiszteltetés ért, hogy az ELSŐ Nemzetközi Jóganapot (2015. június 21.) Lisszabonban töltöthettem Szvámí Ámrita Szúrjánanda meghívására.

A Szvámíról, vagy Gurudzsíról (ahogy ott szólították) azt érdemes tudni, hogy az ő fáradhatatlan munkájának köszönhetjük, hogy az ENSZ Nemzetközi jóganappá nyilvánította június 21-ét.

Aum Dzsaja Bhagaván Ámrita Szúrjánanda Maharádzsa!

A Szvámí a Béke és Testvériség megteremtésén dolgozik, hasonlóan Szvámí Visnudévánandához (Béke küldetések).

Ennek egyik állomása volt az, hogy a Jógának legyen ünnepnapja. Minden ünnep önmagában áldásos, hiszen ilyenkor az emberek örülnek és a felszabaduló pozitív rezgések által szívük megtisztul. Azzal, hogy a Jógának is lett ünnepnapja, nagy lépést tettünk a Béke és Testvériség megteremtéséhez.

Június 21-én szerte a világban emberek tömegei ünnepeltek, emlékeztek arra, hogy a valódi természetünk a SZAT-CSID-ÁNANDA, azaz a határtalan létezés – tudás – üdvösség.

Szvámí Ámrita Szúrjánanda 2002-ben tartotta meg az első Nemzetközi Jóganapot Setúbalban (Portugália) és onnantól kezdve minden évben más helyszínen. Az év többi napjain pedig azon dolgozott, hogy támogatókat gyűjtsön hozzá. Bejárta a világot, a nagy jógatradíciók ásramjait, mint például a risikési Sivánanda Jóga-ásramot (2008-tól többször is) és meglátogatta a világvallások vezetőit, mint például Benedek Pápát is (2011-ben). Az UNESCO elnökével 2011-ben találkozott és 2012-ben India Miniszterelnöke is fogadta.

2014 decemberében az álom valóra vált: az ENSZ tagállamainak képviselői elfogadták a beadványt. 2015-ben először ünnepelhettük szerte a világban a Jógát közösen.

A fentiekből láthatjátok, milyen kegyelemben részesülhettünk, a magban ünnepelhettük az első hivatalos Nemzetközi Jóganapot, ahonnan AZ kivirágzott.

27 ország jógamesterei, tanítói voltak jelen. Engem ért az a megtiszteltetés, hogy Magyarországot képviselhettem. A világ vallások is elküldték küldötteiket. Ahogyan a jelenlévő képviselők között megszűnt minden különbözőség, úgy olvadt össze az ünnep minden egyes résztvevőjének a szíve (közel ezer ember).

Tanúja lehettem annak, hogy ott azon a helyen valóban létrejött a Testvériség és a Béke. Végtelen hálával a szívemben a Mesterek iránt, kötelességemnek éreztem, hogy veletek is megosszam ezt az élményt, hogy e sorokat olvasva ti is részesülhessetek belőle.

Az ünneplést egynapos Jógakongresszus előzte meg, ahol a meghívottak előadtak. Jómagam Sivánanda Mester egy tanítását osztottam meg a jelenlévők nagy örömére, melynek címe: Higgy és gyakorolj. A második napon egy Sportpályán ünnepeltük meg a Jóganapot közös gyakorlással, rövid beszédekkel, a különböző vallások képviselőinek szónoklataival és kírtannal. A nap végén a kb. ezer ember megfogta egymás kezét és együtt énekeltük a mahámantrát. A következő napon zarándoklatra vittek minket a fatimai Szűz Mária jelenés helyszínére. El sem tudom mondani, hogy mennyire hálásnak és áldottnak éreztem magam.

Kívánom, hogy a Nemzetközi Jóganapon felszabaduló finom, szeretetteljes rezgések adjanak erőt Nektek a saját jógagyakorlásotokhoz, általa váljatok jobb emberekké míg nem azzá, akik valóban vagytok: tökéletes Isteni Lényekké. Amíg ezen az úton haladtok, addig törekvésetek által egyre szebbé és jobbá válik ez a hely, ez a világ, ahol élünk.

Végtelen szeretettel és hálával: Szaraszvatí
AUM Sántih AUM Béke
2015 június 30.”

∗∗∗

VÁRUNK SZERETETTEL

„A Jóga gyakorlásával megnő az energiád, az életerőd, az élethosszod és az egészséged szintje.” 
– Szvámí Sivánanda

„Bárki jógázhat, nem számít, mennyi idős, milyen vallású, milyenek az anyagi és egyéb körülményei. Fiatal vagy öreg, beteg vagy egészséges – mindenkinek hasznára válhat ez az évezredes tudomány.” 
– Szvámí Visnu-dévánanda

Látogass el a FACEBOOK oldalunkra is, ahol folyamatos friss híreket és tanításokat olvashatsz a jógával kapcsolatban.